Skip to main content

Muzeum ozubnicové dráhy

Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vchod do muzea je z vestibulu nádražní budovy.

Otevírací doba

27. - 31. prosince: od 10 do 16 hodin
leden: pátek, sobota, neděle od 10 do 16 hodin
únor, březen: denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin
květen: soboty, neděle, státní svátky od 10 do 17 hodin
červen - září: denně od 10 do 17 hodin
říjen: soboty, neděle, státní svátky od 10 do 17 hodin

Otevření na objednávku

Pro větší skupinky (nimimálně 20 platících návštěvníků) nabízíme otevření Muzea ozubnicové dráhy a Výtopny Kořenov na objednávku i mimo uvedenou otevírací dobu. Dotazy na otevření muzea zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vstupné

vstupné celé snížené
Muzeum ozubnicové dráhy 60 Kč 40 Kč
Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopna Kořenov 120 Kč 70 Kč

snížené vstupné: děti 6 - 12 let, důchodci

Exponáty

Expozice tohoto muzea je z větší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná vozidla. V menší míře se pak věnuje okolním železničním tratím, včetně tratě Kořenov - Szklarska Poręba V prostorách muzea je umístěno nejen množství textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarské Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete shlédnout modely různých druhů ozubnici, ozubnicové dvojkolí a jeho uožení a další technické zajímavosti.

Muzeum vzniklo za přispění mnoha lidí, kteří propůjčili nebo věnovali své fotografie či exponáty. Muzeum se bude postupně obměňovat a pokud by jste i vy rádi pomohli s muzeem, kontaktujte nás.

Kontakty

Telefon: +420 722 076 627 (v otevírací době muzea)
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Vytvořeno dne .
  • Přečteno: 74787