Skip to main content

Desenské kostely a Finské domky

Itinerář

Nádraží Desná – křižovatka u kina Alfa – kostel Nanebevstoupení Páně – ulice Sokolská (modrá tur. značka) – Finské domky – ulice Zásnubní – kostel Nanebevzetí Panny Marie – ulice Údolní – kino Alfa – nádraží Desná.

Trasa

Od Desenského nádraží vyrazíme rovně a po přejití mostu přes Bílou Desnou máme po levé ruce kino Alfa. Přejdeme silnici a půjdeme po menší cestě do kopečka. Po levé straně mineme starokatolický kostel Nanebevstoupení Páně a po chvíli se napojíme na Sokolskou ulici, která je již značena modrou turistickou značkou. Pokračujeme do kopečka až ke křižovatce, kterou přejdeme rovně a jdeme zase do kopečka až se octneme mezi Finskými domky. Cestou zpět se vrátíme na křižovatku, kterou jsme předtím přešli a vydáme se doprava po ulici Zásnubní. Po chvilce klesání se nám po levé straně objeví kostel kostel Nanebevzetí Panny Marie. Za kostelem odbočíme doleva na silnici a pokračujeme až opět narazíme na kino, u něj odbočíme doprava a vrátíme se zpět na nádraží.

Zajímavá místa po cestě

Kostel Nanebevstoupení Páně - Starokatolický kostel z konce 19. století patří Starokatolické církvi v ČR. Kdysi krásný, dnes bohužel více než stoletým zubem času poznamenaný kostel byl kdysi srdcem nejpočetnější starokatolické obce v C.a.K. Rakousku.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Pseudogotický kostel z počátku 20. století.

  • Vytvořeno dne .
  • Přečteno: 2067