Skip to main content

Na Sedmidomky

Sedmidomky jsou starou dominantou Desné III. Již zdálky jsou vidět vysoko nad ostatními domy. V roce 1905 je dal pro své dělníky postavit sklářský král Josef Riedel. Jsou celé ze dřeva. Bohužel ve špatném technickém stavu, ze starými suchými záchody. Jeden z nich je už neobývaný. Avšak na pohled jsou stále stejně krásné.

Trasa

Na cestu se vydáme ze žst. Dolní Polubný, nejprve seběhneme cestičkou pod tratí až k hlavní ulici, tu přejdem na druhou stranu a poté se vydáme vpravo do mírného kopečka. Po několika minutách spatříme po levé straně chatu u Martina, odbočíme směrem k ní a pokračujeme po této silnici opět do kopečka a za okamžik jsme na místě.

Zpátky se můžeme vydat stejnou cestou nebo zvolíme trochu delší trasu přes místní část Heleštejn. Pokud půjdeme přes Heleštejn, budeme pokračovat po této silnici až narazíme na větší silničku a po té se vydáme až dorazíme do Heleštejnu. Po projítí levotočivé zatáčky narazíme na červenou turistickou značku a tu budeme sledovat až dorazíme k hotelu Sklář a hlavní silnici, kterou jsme předtím opustili. Po silnici půjdeme kousek vlevo do kopečka a poté odbočíme zpět směrem k žst. Dolní Polubný.

  • Vytvořeno dne .
  • Přečteno: 1711