Výběrové řízení zrušeno

Rada Libereckého kraje rozhodla na svém zasedání 6. června 2006 zrušit výběrové řízení na provozovatele osobní železniční dopravy na tratích 034 Smržovka – Josefův Důl, 035 Tanvald – Železný Brod a 036 Liberec – Tanvald – Harrachov.

Do výběrového řízení se přihlásily společnosti Connex Česká železniční, České dráhy, Railtrans a Viamont.

Kraj zrušil výběrové řízení kvůli příliš vysokým částkám, které firmy požadovaly za úhradu prokazatelné ztráty. Nejlevnější byla nabídka Českých drah, ovšem i u této nabídky České dráhy požadovaly ročně o 24 miliónů korun více, než dostávají v současnosti.

Přestože výběrové řízení bylo zrušeno, kraj slibuje zlepšení kultury cestování. Od nového jízdního řádu by měly České dráhy nasadit na trať 036 Liberec – Tanvald – Harrachov moderní vlakové soupravy. O jaký typ soupravy půjde se však zatím neví.

Typ vlakové soupravy, která bude jezdit na této trati, by mohly napovědět zkoušky, které se konaly na ozubnicové trati 10. května 2006. Více se dočtete v samostatném článku Adhezní zkoušky motorových vozů.

O vypsání výběrového řízení rozhodla rada Libereckého kraje 10. ledna 2006. O výběrovém řízení jsme psali v samostatném článku Výběrové řízení.

Vítěz výběrového řízení měl být znám 11. dubna 2006. Rozhodnutí o vítězi však bylo poté neustále odkládáno. Informovali jsme vás v článcích Rozhodnutí o vítězi výběrového řízení odloženo, Rozhodnutí o vítězi výběrového řízení opět odloženo a Výběrové řízení stále nemá vítěze.